7807A-BLK-500 by belden
7807A-BLK-500
Belden
RF 200 Wireless Coaxial Cable - RG58 - 17 AWG - 50 Ohms.
RoHS Compliant
Reel Packaging
Accessories
DESCRIPTION
The 7807A-BLK-500 is coaxial cable with 17 AWG solid .044" bare copper conductor, gas-injected foam HDPE insulation, Duofoil® (100% coverage), tinned copper braid shield (95% coverage) and polyethylene jacket.