72RPR10KLF
72RPR10KLF
In Stock: 0
Minimum Order: 225
VIEW PRODUCT
72RPR10K by bi technologies/tt electronics
Image is representational - see mfr. specs
72RPR10K
BI Technologies/TT Electronics
Res Cermet Trimmer 10K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turn (9.53 X 9.53 X 4.75mm) Pin Thru-Hole Box
RoHS Non-Compliant
Bag Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: 72RPR10K
Supplier:
BI Technologies/TT Electronics
Part No:
72RPR10K
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
No
HTS:
COO:
MX
ECCN:
EAR99
100
Package Type:
Bag
Mounting:
Through Hole
Number of Turns:
1(Elec),1(Mech) Turns
Termination Style:
Pin
Power Rating:
0.5 (1/2) W
Resistance Value:
10 KOhm
Tolerance:
10 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Dimension:
9.53 x 9.53 x 4.75 mm
Operating Temperature:
-55 to 125 °C