1130-152K-RC by bourns
Image is representational - see mfr. specs
1130-152K-RC
Bourns
High Current - RF Choke - Bobbin Core - 1.5mH - 1KHz - Ferrite 2A - 518 mOhm. ...
RoHS Compliant
BULK Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: 1130152KRC
Supplier:
Bourns
Part No:
1130-152K-RC
COO:
CN
ECCN:
EAR99
106
Package Type:
BULK
Inductance:
1.5 mH
Type:
High Current RF Choke
Impedance:
N/A
Lead Pitch:
19.05 mm
Tolerance:
10 %
Technology:
Bobbin Core
Maximum DC Resistance:
518 mOhm
Maximum DC Current:
2 A