2100HT-102-H-RC by bourns
Image is representational - see mfr. specs
2100HT-102-H-RC
Bourns
Inductor High Current Toroid 1000uH/608.2uH 15% 1KHz 1.6A 0.43Ohm DCR RDL
RoHS Compliant
TRAY Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: 2100HT102HRC
Supplier:
Bourns
Part No:
2100HT-102-H-RC
COO:
HN
ECCN:
EAR99
100
Package Type:
TRAY
Inductance:
1000(OCL)/608.2 uH
Type:
High current
Impedance:
N/A
Lead Pitch:
20.57 mm
Tolerance:
15 %
Technology:
Toroid
Maximum DC Resistance:
430 mOhm
Maximum DC Current:
1.6 A