2200HT-101-H-RC by bourns
Image is representational - see mfr. specs
2200HT-101-H-RC
Bourns
Inductor High Current Toroid 100uH/68.9uH 15% 1KHz 5.3A 61mOhm DCR RDL
RoHS Compliant
TRAY Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: 2200HT101HRC
Supplier:
Bourns
Part No:
2200HT-101-H-RC
COO:
HN
ECCN:
EAR99
64
Package Type:
TRAY
Inductance:
100(OCL)/68.9 uH
Type:
High current
Impedance:
N/A
Lead Pitch:
22.86 mm
Tolerance:
15 %
Technology:
Toroid
Maximum DC Resistance:
61 mOhm
Maximum DC Current:
5.3 A