2200HT-102-V-RC by bourns
Image is representational - see mfr. specs
2200HT-102-V-RC
Bourns
Inductor High Current Toroid 1000uH/653.1uH 15% 1KHz 1.9A 490mOhm DCR RDL
RoHS Compliant
TRAY Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: 2200HT102VRC
Part No:
2200HT-102-V-RC
COO:
HN
ECCN:
EAR99
48
Package Type:
TRAY
Inductance:
1000(OCL)/653.1 uH
Lead Pitch:
12.44 mm
Tolerance:
15 %
Maximum DC Resistance:
490 mOhm
Maximum DC Current:
1.9 A