2300HT-271-H-RC by bourns
Image is representational - see mfr. specs
2300HT-271-H-RC
Bourns
Inductor High Current Toroid - 270uH/163.2uH - 15% - 1KHz - 6.5A - 67mOhm.
RoHS Compliant
TRAY Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: 2300HT271HRC
Supplier:
Bourns
Part No:
2300HT-271-H-RC
COO:
HN
ECCN:
EAR99
36
Package Type:
TRAY
Inductance:
270(OCL)/163.2 uH
Type:
High current
Impedance:
N/A
Lead Pitch:
29.72 mm
Tolerance:
15 %
Technology:
Toroid
Maximum DC Resistance:
67 mOhm
Maximum DC Current:
6.5 A