3006P-1-504LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
3006P-1-504LF
Bourns
Res Cermet Trimmer 500K Ohm 10% 0.75W(3/4W) 15(Elec)Turn 2.36mm (20.57 X 4.83 X 6.35mm) Pin Thru-Hole Tube
DESCRIPTION
Search Keywords: 3006P1504LF
Part No:
3006P-1-504LF
Resistance Value:
500 KOhm
Tolerance:
10 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Dimension:
20.57 x 4.83 x 6.35 mm
Operating Temperature:
-55 to 125 °C