3214J-1-202E
BournsRes Cermet Trimmer 2K Ohm 10% 0.25W(1/4W) 5(Elec)Turns 1.5mm (4.8 X 5 X 3.71mm) J-Hook SMD T/R
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
DESCRIPTION
Res Cermet Trimmer 2K Ohm 10% 0.25W(1/4W) 5(Elec)Turns 1.5mm (4.8 X 5 X 3.71mm) J-Hook SMD T/R
Search Keywords: 3214J1202E
SPECIFICATIONS
Product Attribute
Attribute Value
Select Attribute
Products found: 0
Supplier:
Bourns
Part No:
3214J-1-202E
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
Yes
HTS:
COO:
CR
ECCN:
EAR99
Reel Pack:
500
Package Type:
REEL
Mounting:
Surface Mount
Number of Turns:
5(Elec) Tur ns
Termination Style:
J-Hook
Power Rating:
0.25 (1/4) W
Resistance Value:
2 KOhm
Tolerance:
10 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Dimension:
4.8 x 5 x 3.71 mm
Operating Temperature:
-65 to 150 °C