3214W-1-101E by bourns
Image is representational - see mfr. specs
3214W-1-101E
Bourns
Res Cermet Trimmer 100 Ohm 10% 0.25W(1/4W) 5(Elec)Turns 1.5mm (4.8 X 3.9 X 5.3mm) J-Hook SMD T/R
DESCRIPTION
Search Keywords: 3214W1101E
Part No:
3214W-1-101E
COO:
CR
ECCN:
EAR99
250
Termination Style:
J-Hook
Resistance Value:
100 Ohm
Tolerance:
10 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Dimension:
4.8 x 3.9 x 5.3 mm
Operating Temperature:
-65 to 150 °C