3223G-1-103E
BournsRes Cermet Trimmer 10K Ohm 20% 0.125W(1/8W) 11(Elec)Turns (3.9 X 5.32mm) Gull Wing SMD T/R
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
DESCRIPTION
Res Cermet Trimmer 10K Ohm 20% 0.125W(1/8W) 11(Elec)Turns (3.9 X 5.32mm) Gull Wing SMD T/R
Search Keywords: 3223G1103E
SPECIFICATIONS
Product Attribute
Attribute Value
Select Attribute
Products found: 0
Supplier:
Bourns
Part No:
3223G-1-103E
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
Yes
HTS:
COO:
CR
ECCN:
EAR99
Reel Pack:
500
Package Type:
REEL
Mounting:
Surface Mount
Number of Turns:
11(Elec) Turns
Termination Style:
Gull Wing
Power Rating:
0.125 (1/8) W
Resistance Value:
10 KOhm
Tolerance:
20 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Dimension:
3.9 x 5.32 mm
Operating Temperature:
-65 to 150 °C