3223W-1-205E by bourns
Image is representational - see mfr. specs
3223W-1-205E
Bourns
Res Cermet Trimmer 2M Ohm 20% 0.125W(1/8W) 11(Elec)Turns (3.9 X 3.52 X 4.16mm) J-Hook SMD T/R
RoHS Compliant
REEL Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: 3223W1205E
Supplier:
Bourns
Part No:
3223W-1-205E
COO:
MX
ECCN:
EAR99
500
Package Type:
REEL
Mounting:
Surface Mount
Number of Turns:
11(Elec) Tur ns
Termination Style:
J-Hook
Power Rating:
0.125 (1/8) W
Resistance Value:
2 MOhm
Tolerance:
20 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Dimension:
3.9 x 3.52 x 4.16 mm
Operating Temperature:
-65 to 150 °C