3224G-1-204E by bourns
Image is representational - see mfr. specs
3224G-1-204E
Bourns
Res Cermet Trimmer 200K Ohm 10% 0.25W(1/4W) 12(Elec)Turns 1.5mm (4.8 X 6 X 3.9mm) Gull Wing SMD T/R
DESCRIPTION
Search Keywords: 3224G1204E
Part No:
3224G-1-204E
Resistance Value:
200 KOhm
Tolerance:
10 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Dimension:
4.8 x 6 x 3.9 mm
Operating Temperature:
-65 to 150 °C