3224X-1-101E by bourns
Image is representational - see mfr. specs
3224X-1-101E
Bourns
Res Cermet Trimmer 100 Ohm 10% 0.25W(1/4W) 12(Elec)Turns 1.5mm (4.8 X 5.7 X 5.3mm) Gull Wing SMD T/R
RoHS Compliant
REEL Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: 3224X1101E
Supplier:
Bourns
Part No:
3224X-1-101E
COO:
MX
ECCN:
EAR99
200
Package Type:
REEL
Mounting:
Surface Mount
Number of Turns:
12(Elec) Turns
Termination Style:
Gull Wing
Power Rating:
0.25 (1/4) W
Resistance Value:
100 Ohm
Tolerance:
10 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Dimension:
4.8 x 5.7 x 5.3 mm
Operating Temperature:
-65 to 150 °C