3266W-1-102LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
3266W-1-102LF
Bourns
Trimmer Potentiometer - 1K Ohm - 0.25W(1/4W) - 12(Elec)Turn - 6.71 X 4.5 X 8.26mm - Pin - Through Hole. ...
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: 3266W1102LF
Supplier:
Bourns
Part No:
3266W-1-102LF
COO:
CR
ECCN:
EAR99
100
Package Type:
TUBE
Mounting:
Through Hole
Number of Turns:
12(Elec) Turns
Termination Style:
Pin
Power Rating:
0.25 (1/4) W
Resistance Value:
1 KOhm
Tolerance:
10 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Dimension:
6.71 x 4.5 x 8.26 mm
Operating Temperature:
-55 to 125 °C