3266W-1-103LF
3266W-1-103LF
In Stock: 3,000
Minimum Order: 100
VIEW PRODUCT
3266W-1-103 by bourns
Image is representational - see mfr. specs
3266W-1-103
Bourns
Res Cermet Trimmer 10K Ohm 10% 0.25W(1/4W) 12(Elec)Turns 1.78mm (6.71 X 4.5 X 8.26mm) Pin Thru-Hole Tube
RoHS Non-Compliant
DESCRIPTION
Search Keywords: 3266W1103
Part No:
3266W-1-103
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
No
HTS:
COO:
IE
Resistance Value:
10 KOhm
Tolerance:
10 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Dimension:
6.71 x 4.5 x 8.26 mm
Operating Temperature:
-55 to 125 °C
Switch Option:
No
Number of Elements:
1
  This product is NOT RoHS Compliant.  See Alternatives
IN STOCK: 90
Ships today, if you order in
Buy all 90 in-stock or the regular minimum order quantity of 100