3266W-1-204LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
3266W-1-204LF
Bourns
Res Cermet Trimmer 200K Ohm 10% 0.25W(1/4W) 12(Elec)Turns 1.78mm (6.71 X 4.5 X 8.26mm) Pin Thru-Hole Tube ...
RoHS Compliant
DESCRIPTION
Search Keywords: 3266W1204LF
Part No:
3266W-1-204LF
COO:
CR
Resistance Value:
200 KOhm
Tolerance:
10 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Dimension:
6.71 x 4.5 x 8.26 mm
Operating Temperature:
-55 to 125 °C