3266W-1-503LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
3266W-1-503LF
Bourns
Trimmer Potentiometer - 50K Ohm - 0.25W(1/4W) - 12(Elec)Turn - 6.71 X 4.5 X 8.26mm - Pin - Through Hole. ...
DESCRIPTION
Search Keywords: 3266W1503LF
Part No:
3266W-1-503LF
Resistance Value:
50 KOhm
Tolerance:
10 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Dimension:
6.71 x 4.5 x 8.26 mm
Operating Temperature:
-55 to 125 °C