3296W-1-102LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
3296W-1-102LF
Bourns
Trimmer Potentiometer - 1K Ohm - 0.5W(1/2W) - 25(Elec)Turn - 9.53 X 4.83 X 11.55mm - Pin - Through Hole. ...
RoHS Compliant
DESCRIPTION
Search Keywords: 3296W1102LF
Part No:
3296W-1-102LF
COO:
CR
Resistance Value:
1 KOhm
Tolerance:
10 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Dimension:
9.53 x 4.83 x 11.55 mm
Operating Temperature:
-55 to 125 °C