3296W-1-501LF
3296W-1-501LF
In Stock: 3,884
Minimum Order: 100
VIEW PRODUCT
3296W-1-501 by bourns
Image is representational - see mfr. specs
3296W-1-501
Bourns
Res Cermet Trimmer 500 Ohm 10% 0.5W(1/2W) 25(Elec)Turns 2.19mm (9.53 X 4.83 X 11.55mm) Pin Thru-Hole Tube
RoHS Non-Compliant
DESCRIPTION
Search Keywords: 3296W1501
Part No:
3296W-1-501
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
No
HTS:
COO:
TW
ECCN:
EAR99
100
Resistance Value:
500 Ohm
Tolerance:
10 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Dimension:
9.53 x 4.83 x 11.55 mm
Operating Temperature:
-55 to 125 °C