3296X-1-502LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
3296X-1-502LF
Bourns
Res Cermet Trimmer 5K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 25(Elec)Turn 2.19mm (11.05 X 4.83 X 10.03mm) Pin Thru-Hole Tube
RoHS Compliant
DESCRIPTION
Search Keywords: 3296X1502LF
Part No:
3296X-1-502LF
COO:
CR
Resistance Value:
5 KOhm
Tolerance:
10 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Dimension:
11.05 x 4.83 x 10.03 mm
Operating Temperature:
-55 to 125 °C