3296Y-1-203LF
3296Y-1-203LF
In Stock: 1,300
Minimum Order: 100
VIEW PRODUCT
3296Y-1-203 by bourns
Image is representational - see mfr. specs
3296Y-1-203
Bourns
Res Cermet Trimmer 20K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 25(Elec)Turn 2.19mm (9.53 X 4.83 X 11.55mm) Pin Thru-Hole Tube ...
RoHS Non-Compliant
DESCRIPTION
Search Keywords: 3296Y1203
Part No:
3296Y-1-203
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
No
HTS:
COO:
TW
Resistance Value:
20 KOhm
Tolerance:
10 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Dimension:
9.53 x 4.83 x 11.55 mm
Operating Temperature:
-55 to 125 °C