3296Y-1-501LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
3296Y-1-501LF
Bourns
Res Cermet Trimmer 500 Ohm 10% 0.5W(1/2W) 25(Elec)Turn 2.19mm (9.53 X 4.83 X 11.55mm) Pin Thru-Hole Tube
DESCRIPTION
Search Keywords: 3296Y1501LF
Part No:
3296Y-1-501LF
Resistance Value:
500 Ohm
Tolerance:
10 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Dimension:
9.53 x 4.83 x 11.55 mm
Operating Temperature:
-55 to 125 °C