3299W-1-102LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
3299W-1-102LF
Bourns
Trimmer Potentiometer - 1K Ohm - 0.5W(1/2W) - 25(Elec)Turn - 9.53 X 6.1 X 11.55mm - Pin - Through Hole. ...
RoHS Compliant
DESCRIPTION
Search Keywords: 3299W1102LF
Part No:
3299W-1-102LF
COO:
CR
Resistance Value:
1 KOhm
Tolerance:
10 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Dimension:
9.53 x 6.1 x 11.55 mm
Operating Temperature:
-55 to 125 °C