3299X-1-502LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
3299X-1-502LF
Bourns
Res Cermet Trimmer 5K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 25(Elec)Turn 2.29mm (11.05 X 6.1 X 10.03mm) Pin Thru-Hole Tube
RoHS Compliant
DESCRIPTION
Search Keywords: 3299X1502LF
Part No:
3299X-1-502LF
COO:
CR
Resistance Value:
5 KOhm
Tolerance:
10 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Dimension:
11.05 x 6.1 x 10.03 mm
Operating Temperature:
-55 to 125 °C