3299Y-1-101LF
3299Y-1-101LF
In Stock: 508
Minimum Order: 100
VIEW PRODUCT
3299Y-1-101 by bourns
Image is representational - see mfr. specs
3299Y-1-101
Bourns
Res Cermet Trimmer 100 Ohm 10% 0.5W(1/2W) 25(Elec)Turn 2.29mm (9.53 X 6.1 X 11.55mm) Pin Thru-Hole Tube
RoHS Non-Compliant
TUBE Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: 3299Y1101
Supplier:
Bourns
Part No:
3299Y-1-101
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
No
HTS:
COO:
TW
ECCN:
EAR99
100
Package Type:
TUBE
Mounting:
Through Hole
Number of Turns:
25(Elec) Turns
Termination Style:
Pin
Power Rating:
0.5 (1/2) W
Resistance Value:
100 Ohm
Tolerance:
10 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Dimension:
9.53 x 6.1 x 11.55 mm
Operating Temperature:
-55 to 125 °C
Switch Option:
No
Number of Elements:
1
  This product is NOT RoHS Compliant.  See Alternatives
IN STOCK: 61
Ships today, if you order in
Buy all 61 in-stock or the regular minimum order quantity of 100