3339H-1-101LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
3339H-1-101LF
Bourns
Res Cermet Trimmer 100 Ohm 10% 0.5W(1/2W) 4(Elec)Turn (7.62 X 6.35mm) Pin Thru-Hole Tube
RoHS Compliant
DESCRIPTION
Search Keywords: 3339H1101LF
Part No:
3339H-1-101LF
Resistance Value:
100 Ohm
Tolerance:
10 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Dimension:
6.35 x 7.62 mm
Operating Temperature:
-55 to 150 °C