3339P-1-102LF
3339P-1-102LF
In Stock: 350
Minimum Order: 50
VIEW PRODUCT
3339P-1-102 by bourns
Image is representational - see mfr. specs
3339P-1-102
Bourns
Res Cermet Trimmer 1K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 4(Elec)Turn (7.62 X 6.35mm) Pin Thru-Hole Tube
RoHS Non-Compliant
TUBE Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: 3339P1102
Supplier:
Bourns
Part No:
3339P-1-102
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
No
HTS:
COO:
HU
ECCN:
EAR99
50
Package Type:
TUBE
Mounting:
Through Hole
Number of Turns:
4(Elec) Turns
Termination Style:
Pin
Power Rating:
0.5 (1/2) W
Resistance Value:
1 KOhm
Tolerance:
10 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Dimension:
6.35 x 7.62 mm
Operating Temperature:
-55 to 150 °C