3352E-1-502LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
3352E-1-502LF
Bourns
Res Cermet Trimmer 5K Ohm 20% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turn (8.89 X 10.67 X 5.33mm) Pin Thru-Hole Bag ...
DESCRIPTION
Search Keywords: 3352E1502LF
Part No:
3352E-1-502LF
Resistance Value:
5 KOhm
Tolerance:
20 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Dimension:
8.89 x 10.67 x 5.33 mm
Operating Temperature:
-55 to 125 °C