3352T-1-253LF
3352T-1-253LF
In Stock: 0
Minimum Order: 100
VIEW PRODUCT
3352T-1-253 by bourns
Image is representational - see mfr. specs
3352T-1-253
Bourns
Res Cermet Trimmer 25K Ohm 20% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turn (8.89 X 9.53 X 3.81mm) Pin Thru-Hole Bag
RoHS Non-Compliant
DESCRIPTION
Search Keywords: 3352T1253
Part No:
3352T-1-253
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
No
HTS:
COO:
MX
Resistance Value:
25 KOhm
Tolerance:
20 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Dimension:
8.89 x 9.53 x 3.81 mm
Operating Temperature:
-55 to 125 °C