3352V-1-201LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
3352V-1-201LF
Bourns
Res Cermet Trimmer 200 Ohm 20% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turn (8.89 X 9.14 X 9.53mm) Pin Thru-Hole Bag
DESCRIPTION
Search Keywords: 3352V1201LF
Part No:
3352V-1-201LF
Resistance Value:
200 Ohm
Tolerance:
20 %
Temperature Coefficient:
±150 ppm/°C
Dimension:
8.89 x 9.14 x 9.53 mm
Operating Temperature:
-55 to 125 °C