3352W-1-503LF
3352W-1-503LF
In Stock: 200
Minimum Order: 100
VIEW PRODUCT
3352W-1-503 by bourns
Image is representational - see mfr. specs
3352W-1-503
Bourns
Res Cermet Trimmer 50K Ohm 20% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turn (8.89 X 5.33 X 9.53mm) Pin Thru-Hole Bag
RoHS Non-Compliant
BULK Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: 3352W1503
Supplier:
Bourns
Part No:
3352W-1-503
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
No
HTS:
COO:
MX
ECCN:
EAR99
100
Package Type:
BULK
Mounting:
Through Hole
Number of Turns:
1(Elec),1(Mech) Turns
Termination Style:
Pin
Power Rating:
0.5 (1/2) W
Resistance Value:
50 KOhm
Tolerance:
20 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Dimension:
8.89 x 5.33 x 9.53 mm
Operating Temperature:
-55 to 125 °C