3362R-1-503LF
3362R-1-503LF
In Stock: 0
Minimum Order: 250
VIEW PRODUCT
3362R-1-503 by bourns
Image is representational - see mfr. specs
3362R-1-503
Bourns
Res Cermet Trimmer 50K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turn 2.77mm (6.6 X 6.99 X 4.7mm) Pin Thru-Hole Tube ...
RoHS Non-Compliant
TUBE Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: 3362R1503
Part No:
3362R-1-503
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
No
HTS:
COO:
TW
ECCN:
EAR99
200
Package Type:
TUBE
Mounting:
Through Hole
Termination Style:
Pin
Resistance Value:
50 KOhm
Tolerance:
10 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Dimension:
6.6 x 6.99 x 4.7 mm
Operating Temperature:
-55 to 125 °C