3386F-1-202LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
3386F-1-202LF
Bourns
Res Cermet Trimmer 2K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turn 3.15mm (9.53 X 9.53 X 4.83mm) Pin Thru-Hole Tube ...
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: 3386F1202LF
Supplier:
Bourns
Part No:
3386F-1-202LF
COO:
CR
ECCN:
EAR99
100
Package Type:
TUBE
Mounting:
Through Hole
Number of Turns:
1(Elec),1(Mech) Turns
Termination Style:
Pin
Power Rating:
0.5 (1/2) W
Resistance Value:
2 KOhm
Tolerance:
10 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Dimension:
9.53 x 9.53 x 4.83 mm
Operating Temperature:
-55 to 125 °C