3386P-1-103LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
3386P-1-103LF
Bourns
Trimmer Potentiometer - 10K Ohm - 0.5W(1/2W) - 1(Elec)/1(Mech)Turn - 9.53 X 9.53 X 4.83mm - Pin - Through Hole.
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: 3386P1103LF
Supplier:
Bourns
Part No:
3386P-1-103LF
COO:
CR
ECCN:
EAR99
100
Package Type:
TUBE
Mounting:
Through Hole
Number of Turns:
1(Elec),1(Mech) Turns
Termination Style:
Pin
Power Rating:
0.5 (1/2) W
Resistance Value:
10 KOhm
Tolerance:
10 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Dimension:
9.53 x 9.53 x 4.83 mm
Operating Temperature:
-55 to 125 °C