3386P-1-504LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
3386P-1-504LF
Bourns
Trimmer Potentiometer - 500K Ohm - 0.5W(1/2W) - 1(Elec)/1(Mech)Turn - 9.53 X 9.53 X 4.83mm - Pin - Through Hole.
RoHS Compliant
DESCRIPTION
Search Keywords: 3386P1504LF
Part No:
3386P-1-504LF
COO:
CR
Resistance Value:
500 KOhm
Tolerance:
10 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Dimension:
9.53 x 9.53 x 4.83 mm
Operating Temperature:
-55 to 125 °C