3386U-FZ2-104R by bourns
Image is representational - see mfr. specs
3386U-FZ2-104R
Bourns
Res Cermet Trimmer 100K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turn 3.15mm (9.53 X 9.53 X 4.83mm) Pin Thru-Hole T/R ...
RoHS Non-Compliant
Reel Packaging
Accessories
Discontinued
DESCRIPTION
Search Keywords: 3386UFZ2104R
Part No:
3386U-FZ2-104R
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
No
ECCN:
EAR99
1
Package Type:
Reel
Resistance Value:
100 KOhm
Tolerance:
10 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Dimension:
9.53 x 9.53 x 4.83 mm
Operating Temperature:
-55 to 125 °C