3501H-1-103L
BournsRes Hybritron POT 10K Ohm 10% 2W 10(Elec)/10(Mech)Turns 6.34mm (22.23 X 46.04 X 28.23mm) Turret Panel Mount
RoHS Compliant
BULK Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
DESCRIPTION
Res Hybritron POT 10K Ohm 10% 2W 10(Elec)/10(Mech)Turns 6.34mm (22.23 X 46.04 X 28.23mm) Turret Panel Mount
Search Keywords: 3501H1103L
SPECIFICATIONS
Product Attribute
Attribute Value
Select Attribute
Products found: 0
Supplier:
Bourns
Part No:
3501H-1-103L
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
Yes
HTS:
COO:
MX
ECCN:
EAR99
Supplier Standard Pack:
5
Package Type:
BULK
Mounting:
Panel Mount
Number of Turns:
10(Elec),10(Mech) Turns
Termination Style:
Solder
Power Rating:
2 W
Resistance Value:
10 KOhm
Tolerance:
10 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Dimension:
46.04 x 28.23 x 22.23 mm
Operating Temperature:
1 to 125 °C