4114R-1-470LF
4114R-1-470LF
In Stock: 1,440
Minimum Order: 96
VIEW PRODUCT
4114R-1-470 by bourns
Image is representational - see mfr. specs
4114R-1-470
Bourns
Res Thick Film NET 47 Ohm 1 Ohm 2W ±250ppm/°C ISOL Molded 14-Pin DIP Pin Thru-Hole
RoHS Non-Compliant
DESCRIPTION
Search Keywords: 4114R1470
Part No:
4114R-1-470
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
No
HTS:
COO:
US
Circuit Designator:
ISOL
Number of Resistors:
7
Power Rating:
2 W
Power Rating per Resistor:
0.25 (1/4) W
Resistance Value:
47 Ohm
Tolerance:
1 Ohm
Temperature Coefficient:
±250 ppm/°C