4114R-1-471LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
4114R-1-471LF
Bourns
Res Thick Film NET 470 Ohm 2% 2W ±100ppm/°C ISOL Molded 14-Pin DIP Pin Thru-Hole
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: 4114R1471LF
Supplier:
Bourns
Part No:
4114R-1-471LF
COO:
CR
ECCN:
EAR99
25
Package Type:
TUBE
Case Size:
N/R
Circuit Designator:
ISOL
Number of Resistors:
7
Number of Terminals:
14
Power Rating:
2 W
Power Rating per Resistor:
0.25 (1/4) W
Resistance Value:
470 Ohm
Tolerance:
2 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C