4114R-1-561LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
4114R-1-561LF
Bourns
Res Thick Film NET 560 Ohm 2% 2W ±100ppm/°C ISOL Molded 14-Pin DIP Pin Thru-Hole
RoHS Compliant
DESCRIPTION
Search Keywords: 4114R1561LF
Part No:
4114R-1-561LF
COO:
CR
Circuit Designator:
ISOL
Number of Resistors:
7
Power Rating:
2 W
Power Rating per Resistor:
0.25 (1/4) W
Resistance Value:
560 Ohm
Tolerance:
2 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C