4114R-2-103
BournsRes Thick Film NET 10K Ohm 2% 2W ±100ppm/°C BUS Molded 14-Pin DIP Pin Thru-Hole
RoHS Non-Compliant
TUBE Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
DESCRIPTION
Res Thick Film NET 10K Ohm 2% 2W ±100ppm/°C BUS Molded 14-Pin DIP Pin Thru-Hole
Search Keywords: 4114R2103
SPECIFICATIONS
Product Attribute
Attribute Value
Select Attribute
Products found: 0
Supplier:
Bourns
Part No:
4114R-2-103
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
No
HTS:
COO:
US
ECCN:
EAR99
Supplier Standard Pack:
25
Package Type:
TUBE
Case Size:
N/R
Circuit Designator:
BUS
Number of Resistors:
13
Number of Terminals:
14
Power Rating:
2 W
Power Rating per Resistor:
0.125 (1/8) W
Resistance Value:
10 KOhm
Tolerance:
2 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C