4116R-1-103LF
4116R-1-103LF
In Stock: 1,566
Minimum Order: 25
VIEW PRODUCT
4116R-1-103 by bourns
Image is representational - see mfr. specs
4116R-1-103
Bourns
Res Thick Film NET 10K Ohm 2% 2.25W ±100ppm/°C ISOL Molded 16-Pin DIP Pin Thru-Hole
RoHS Non-Compliant
TUBE Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: 4116R1103
Supplier:
Bourns
Part No:
4116R-1-103
Unit of Measure:
Per Each
RoHS:
No
HTS:
COO:
US
ECCN:
EAR99
25
Package Type:
TUBE
Case Size:
N/R
Circuit Designator:
ISOL
Number of Resistors:
8
Number of Terminals:
16
Power Rating:
2.25 W
Power Rating per Resistor:
0.25 (1/4) W
Resistance Value:
10 KOhm
Tolerance:
2 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C