4116R-1-222LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
4116R-1-222LF
Bourns
Res Thick Film NET 2.2K Ohm 2% 2.25W A±100ppm/A°C ISOL Molded 16-Pin DIP Pin Thru-Hole
RoHS Compliant
DESCRIPTION
Search Keywords: 4116R1222LF
Part No:
4116R-1-222LF
COO:
CR
Power Rating:
2.25 W
Resistance Value:
2.2 KOhm
Tolerance:
2 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C