4116R-1-682LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
4116R-1-682LF
Bourns
Res Thick Film NET 6.8K Ohm 2% 2.25W ±100ppm/°C ISOL Molded 16-Pin DIP Pin Thru-Hole
RoHS Compliant
DESCRIPTION
Search Keywords: 4116R1682LF
Part No:
4116R-1-682LF
COO:
CR
Circuit Designator:
ISOL
Number of Resistors:
8
Power Rating:
2.25 W
Power Rating per Resistor:
0.25 (1/4) W
Resistance Value:
6.8 KOhm
Tolerance:
2 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C