4306R-101-181LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
4306R-101-181LF
Bourns
Res Thick Film NET 180 Ohm 2% 0.75W(3/4W) ±100ppm/°C BUS Molded 6-Pin SIP Pin Thru-Hole
RoHS Compliant
DESCRIPTION
Search Keywords: 4306R101181LF
Part No:
4306R-101-181LF
COO:
CR
Resistance Value:
180 Ohm
Tolerance:
2 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C