4308M-102-821LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
4308M-102-821LF
Bourns
Res Thick Film NET 820 Ohm 2% 1.2W ±100ppm/°C ISOL Molded 8-Pin SIP Pin Thru-Hole
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: 4308M102821LF
Supplier:
Bourns
Part No:
4308M-102-821LF
COO:
CR
ECCN:
EAR99
250
Package Type:
TUBE
Case Size:
N/R
Circuit Designator:
ISOL
Number of Resistors:
4
Number of Terminals:
8
Power Rating:
1.2 W
Power Rating per Resistor:
0.4 W
Resistance Value:
820 Ohm
Tolerance:
2 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C