4308R-101-103LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
4308R-101-103LF
Bourns
Res Thick Film NET 10K Ohm 2% 1W ±100ppm/°C BUS Molded 8-Pin SIP Pin Thru-Hole
DESCRIPTION
Search Keywords: 4308R101103LF
Part No:
4308R-101-103LF
COO:
US
ECCN:
EAR99
25
Circuit Designator:
BUS
Number of Resistors:
7
Power Rating:
1 W
Power Rating per Resistor:
0.2 (1/5) W
Resistance Value:
10 KOhm
Tolerance:
2 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C