4308R-101-123LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
4308R-101-123LF
Bourns
Res Thick Film NET 12K Ohm 2% 1W ±100ppm/°C BUS Molded 8-Pin SIP Pin Thru-Hole
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: 4308R101123LF
Supplier:
Bourns
Part No:
4308R-101-123LF
COO:
CR
ECCN:
EAR99
25
Package Type:
TUBE
Case Size:
N/R
Circuit Designator:
BUS
Number of Resistors:
7
Number of Terminals:
8
Power Rating:
1 W
Power Rating per Resistor:
0.2 (1/5) W
Resistance Value:
12 KOhm
Tolerance:
2 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C