4308R-102-105LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
4308R-102-105LF
Bourns
Res Thick Film NET 1M Ohm 2% 1W ±100ppm/°C ISOL Molded 8-Pin SIP Pin Thru-Hole
DESCRIPTION
Search Keywords: 4308R102105LF
Part No:
4308R-102-105LF
Circuit Designator:
ISOL
Number of Resistors:
4
Power Rating:
1 W
Power Rating per Resistor:
0.3 W
Resistance Value:
1 MOhm
Tolerance:
2 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C